Nápověda

Jak jsou na tom místa s veggie nabídkou?

Hledáš-li místa k navštívení, můžeš si kromě všech filtrů jako lokalita nebo třeba kohoutkovka na lístku vybrat i podle rozsahu jejich veggie nabídky. Ve výchozím nastavení se ti vypisují všechna místa, tedy i ta, která ještě nebyla nebo nemohou být takto ohodnocena (například květinářství nebo zajímavosti). Tak se ti dostane širokého výběru a nepřehlédneš nic, co by mohlo zaujmout právě tebe.

Pomocí filtru si ale můžeš nabídku snadno zúžit podle svých požadavků. Místa jsou označena pomocí ranku v rozsahu od zero po TOP. Pokud jsi zrovna někde, kde lze tušit menší povědomí o vegetariánství, natož veganství, doporučujeme zůstat na "zero" nebo si ponechat alespoň "uf". Toužíš-li pouze po čistě vegetariánské nebo veganské nabídce, filtr nastav na "veggie" a když zvolíš rank TOP, vyskočí na tebe už jen opravdu výjimečná místa, kde tě zaprvé nečekají žádné masožroutské nástrahy a zadruhé tu dostaneš něco, co jinde prostě nemají.

Rank: zero

Vegetarian/Vegan

Při tomhle filtru se ti zobrazí všechna místa, včetně těch, která ještě nebyla (nebo nemohou být) ohodnocena nebo nic vegetariánského či veganského nenabízí.

Rank: uf

Vegetarian

Tady se cení ochota. Salát, pizza bez salámu, hranolky, mix příloh, úprava nejpřijatelnějšího jídla z nabídky či snad jídlo dělané speciálně pro tebe. Pokud jsi na malém městě, na výletě nebo jdeš s kamarády na dobré pivo a nechceš umřít hlady, tahle místa tě potěší. V salónu se dá domluvit na použití vlastní kosmetiky, v kavárně si sice dortík dáš, ale slaná jídla vegetariánská rozhodně nejsou. Při ubytování je k dispozici švédský stůl, ze kterého složíš fajn jídlo, a v obchodě nakoupíš opravdu jen základní potraviny, bio mléko tu nečekej.

Vegan

Tady se cení ochota. Salát, pizza bez sýra, hranolky, mix příloh, úprava nejpřijatelnějšího jídla z nabídky či snad jídlo dělané speciálně pro tebe. Pokud jsi na malém městě, na výletě nebo jdeš s kamarády na dobré pivo a nechceš umřít hlady, tahle místa tě potěší. V salónu se dá domluvit na použití vlastní kosmetiky, v kavárně si sice dortík nedáš, ale rostlinné mléko do kávy není problém. Při ubytování je k dispozici švédský stůl, ze kterého složíš fajn jídlo, a v obchodě nakoupíš opravdu jen základní potraviny, tofu tu nečekej.

Rank: hmm

Vegetarian

Místa, která s námi už počítají. Bez dalších úprav se najíš a nakoupíš základní potraviny a kosmetiku. V butiku narazíš na oblečení bez kůže, v salónu ti vyhoví ve výběru kosmetiky. Při ubytování a u poradce se ti dostane vegetariánského jídelníčku, přestože není standardně v nabídce. V případě gastra jde vždy jen o pár jídel. V podnicích se speciální nabídkou může být pouze jedno, ale musí to být plnohodnotná alternativa. Z běžné nabídky to pak bývá smažák, těstoviny, salát, grilovaná zelenina jako hlavní chod nebo třeba pizza.

Pokud je vegan rank stejně vysoký, může mít místo tuto nabídku pouze veganskou.

Vegan

Místa, která s námi už počítají. Bez dalších úprav se najíš a nakoupíš základní potraviny a kosmetiku. V butiku narazíš na oblečení bez živočišných složek, v salónu ti vyhoví ve výběru kosmetiky. Při ubytování a u poradce se ti dostane veganského jídelníčku, přestože není standardně v nabídce. V případě gastra jde vždy jen o pár jídel. V podnicích se speciální nabídkou může být pouze jedno, ale musí to být plnohodnotná alternativa. Z běžné nabídky to pak bývají bezvaječné těstoviny, salát, grilovaná zelenina jako hlavní chod nebo speciální vegan pizza.  

Rank: jupí

Vegetarian

Jedná se o místo, kde nechybí speciální nabídka pro vegetariány. V pohodě se tu najíš i nakoupíš. Najdeš tu i správnou kosmetiku nebo oblečení. Doktoři tu nemrmlají a poradci ti rádi vytvoří vegetariánský plán.

Pokud je vegan rank stejně vysoký, může mít místo tuto nabídku buď pouze veganskou nebo má dvě plnohodnotné.

Vegan

Jedná se o místo, kde nechybí speciální nabídka pro vegany. V pohodě se tu najíš i nakoupíš. Najdeš tu i správnou kosmetiku nebo oblečení. Doktoři tu nemrmlají a poradci ti rádi vytvoří veganský plán.

Pokud je tu navíc vegetarian rank vyšší, nebude tě strašit ani žádné maso či třeba kůže.

Rank: veggie

Vegetarian

Vegetariánský ráj. Nemusíš se tu bát cokoli snít, vypít či koupit. Nenarazíš tu na nic, kvůli čemu by muselo nějaké zvířátko umřít. Žádná kůže, žádná testovaná kosmetika, žádná podezřelá éčka.

Pokud má místo takhle vysoký i vegan rank, nenajdeš tu žádné živočišné složky. Čistě veganská kosmetika, žádná vlna, žádné mléčné výrobky ani med.

Vegan

Veganský ráj. Nemusíš se tu bát cokoli snít, vypít či koupit. Nenarazíš tu na nic, kvůli čemu by muselo nějaké zvířátko trpět. Veganská a netestovaná kosmetika, žádná kůže, žádná vlna, žádné mléčné výrobky ani med.

Rank: TOP

Vegetarian/Vegan

Výjimečné místo v rámci dané lokality. Tam, kde je nabídka větší, ti to pomůže najít místa, která opravdu stojí za návštěvu. Je libo nejlepší burgery, bowly nebo donuty ve městě? Rank TOP mohou dostat pouze čistě vegetariánská nebo veganská místa.

Checkni se Přidej pin Přidej tip Přidej post