O Veggiezone

Právě jsi navštívil/a komunitní web pro všechny vegany, vegetariány, reduktariány a samozřejmě i pro zvídavé masožrouty, kteří mají upřímný zájem o věc.

Jak to začalo

Celý projekt začal potřebou dvou veganů najít místo na internetu, kde by se člověk cítil dobře, dozvěděl se nejrůznější informace z veggie světa, snadno našel podniky, kde na něho nebudou koukat jak na unuděného šílence s prapodivnou dietou, našel zajímavé akce, přátele, lékaře nebo třeba kadeřnictví…

Naštěstí tihle dva vegani jsou i nadšenými ajťáky, a tak ve svém volném čase začali pracovat na projektu, který všem jejich požadavkům vyhoví.

A jak to vypadá teď

Aktuálně je vše v plenkách, bude to ještě spousta práce, ale plány máme velkolepé! Pokud tedy máš nyní výhrady, chápeme to, ale vydrž. S každou úpravou se přiblížíme k úžasnému výsledku.

duben 2021 

Veggiezone se stala betaverzí. Základ je hotový a při práci na vylepšeních a nových funkcích testujeme a hledáme chyby, které se projeví pouze používáním. Souběžně se pracuje také na aplikacích.

Nyní tu najdeš průvodce s mapou po veganských a vegetariánských místech, kterému jsme dali komunitní rozměr. Možnost ohodnotit místa je samozřejmost, ale na Veggiezone na to jdeme trochu jinak. Místo slovního hodnocení, které časem ztrácí informační hodnotu, tu přidáváš tipy a posty. Vše aktuálně. Poděl se o novinky a o své zkušenosti. Kdykoli. Nemusíš čekat, až tě podnik přesvědčí ke změně názoru a tedy i hodnocení. Vše najdeš nejen u daných míst, ale i ve feedu. Zajímavá akce, nové menu, super slevy, denní specialita, zážitky, zkušenosti aj., všechno na jednom místě.

Kromě restaurací, obchodů nebo třeba salónů tu najdeš i zajímavosti, tedy místa, která s veganstvím či vegetariánstvím nemusí mít vůbec nic společného. A proč tu jsou? Představ si, že jsi na dovolené a hledáš, kde se najíst. Tradiční průvodce by ti ukázal, že je poblíž bistro s výbornou nabídkou, na Veggiezone ale navíc zjistíš, že se k bistru můžeš dostat přes kouzelné náměstíčko, které je tak zapadlé, že ho znají pouze místní. V tenhle moment je tu zajímavostí pouze pár, ale jednou, třeba i díky tvé pomoci, bude průvodce přesně takhle fungovat.

Dalším rozšířením je možnost checknout se na místě, kde právě jsi. Můžeš si tak vytvářet deník navštívených míst a předhánět se s kamarády, kdo z vás je v oblíbené hospůdce nejlepší štamgast. Za to, ale i za další aktivity sbíráš body v podobě avokád a dostáváš odznáčky.

Hotový máme také vegboard, kde se dozvíš o novinkách z veggie světa. Stejně jako feed je o objevování, sdílení a vyjadřování názoru, ať už lajky nebo komentáři. Zatímco feed informuje o dění a nabídce v podnicích a místech, vegboard je tvořen piny s odkazy na články o veganství a vegetariánství, ekologii, právech zvířat či zdravém životním stylu, na recepty, videa, podcasty a další. Pokud jsi tvůrčí typ, můžeš tu vytvořit a připnout i vlastní článek.

K dispozici máš také vyhledávání, nastavení účtu a veřejného profilu, základní sadu samolepek a odznáčků, notifikace, wishlist a také můžeš přidávat nová místa.

 

Máme i maskota

Maskot projektu je westík Balthazar, chlupatý ďábel v rouše beránčím, který své veganství porušuje pouze na veterině, kde ho vykrmují piškoty. Jako správný vegan, na rozdíl od svých lidských rodičů, žere pravidelně a s nadšením trávu. Miluje ovoce, především oranžové barvy, zeleninu, své granule a dobrůtky, veganské jogurty a touží sežrat v podstatě cokoli, co vidí u rodičů. Má vynikající paměť a prostorovou orientaci, je schopný vás zavést do jakéhokoli ze svých oblíbených podniků. Dokonce i v jiném městě, než ve kterém bydlí. 

A o které podniky jde? Tak například:

Checkni se Přidej pin Přidej tip Přidej post